USD33,10
EURO36,30
GBP43,21
BIST11.134,08
GR. ALTIN2.620,25
BTC64.568,35
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. Terraform Labs davasının yargıcı, XRP için verilen karara katılmıyor — TradingView Haberleri

Terraform Labs davasının yargıcı, XRP için verilen karara katılmıyor — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Terraform Labs davasına bakan federal yargıç, XRP ile ilgili verilen karar hakkında düşüncelerini söyledi.

Bloomberg’ün haberine göre yargıç, token’ların satış biçimi ile ilgili bir ayrım yapılmaması gerektiğini söyleyerek, XRP davasına bakan yargıçtan farklı bir görüş dile getirdi.

Terraform Labs kurucusu Do Kwon, kayıtsız menkul kıymet satışına ilişkin XRP ile ilgili verilen kararı emsal olarak göstermek istiyor. ABD Bölge Yargıcı Jed Rakoff, token satışının halka açık ve kurumsal satış şeklinde sınıflandırılmasını reddettiğini ifade etti. Rakoff’un açıklaması, Ripple davasında XRP lehine karar alan Analisa Torres’in kararını bozmasa da bu açıklama dijital varlıklar ile ilgili belirsizliği artıran bir gelişme olabilir. 

SEC, diğer yargıçları Torres’in gerekçelerini benimsememeye çağırarak, çıkan kararı temyize götürmek istediğini açıkladı. 

XRP lehine karar çıktı

Yargıç Analisa Torres, vermiş olduğu kararda XRP’nin kripto para borsalarında satışının bir menkul kıymet satışı olarak nitelendirilemeyeceğini belirtmişti. Kurumsal satışın ise menkul kıymet satışı olduğu yönünde bir karara vardı. 

SEC Başkanı Gary Gensler, verilen karardan ötürü hayal kırıklığı yaşadığını ifade etti.

XRP’nin borsalarda satışının bir engel teşkil etmemesi sebebiyle daha önce XRP’yi delist eden Coinbase, Crypto.com ve Kraken gibi kripto para borsaları varlığı yeniden listeleme kararı aldı. 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!