USD33,04
EURO35,99
GBP42,99
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.559,84
BTC59.988,57
Son Gelişmeler

Thodex kurucusunun kaçakçılık suçundan aldığı ceza belli oldu — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in kaçakçılık suçundan aldığı ceza belli oldu.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre Özer, kaçakçılık suçlamasından yargılandığı davada, 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, hükmün açıklanmasının geriye bırakılması yönünde karar aldı.

Faruk Fatih Özer, Anadolu 17. Asliye Ceza Mahkemesi’nde gerçekleştirilen duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılım sağladı. Duruşmada Özer’in avukatı da yer aldı. 

Özer, suçun işlendiği tarihte şirkette yetki sahibi olmadığını belirterek, şirketin kayyım atandığını ve bu sebeple defterleri ibraz edemeyeceğini söyledi.

Beraat talebinde bulunan Thodex kurucusu, ceza verilmesi halinde de hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasını istedi. 

7 ay 15 gün ceza

Mahkeme, Özer’e Vergi Usul Kanunu’nun “kaçakçılık” maddesi uyarınca 18 ay hapis cezası verdi. Takdiri indirim maddelerinin uygulanmasıyla, Özer’in cezası 7 ay 15 gün hapis cezasına düşürüldü. Ek olarak mahkeme, hüküm açıklanmasının geriye bırakılması yönünde karar aldı.

Thodex borsasının kurucusu Özer, 30 Ağustos’ta Arnavutluk’ta yakalanmıştı. Özer’in 2 milyar dolarlık müşteri fonuyla kaçtığı iddia edilmişti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!