USD33,08
EURO36,30
GBP43,13
BIST11.134,08
GR. ALTIN2.615,50
BTC64.385,23
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. Üçün taraflar, SEC-Binance davasına müdahil olmak istiyor — TradingView Haberleri

Üçün taraflar, SEC-Binance davasına müdahil olmak istiyor — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


“Eeon” adlı üçüncü taraf bir kuruluş, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Binance aleyhine açılan davayla ilgili, Binance müşterilerinin çıkarlarını temsil etmek istiyor. 

Columbia Bölgesi Bölge Mahkemesi’ne yapılan başvuruda Eeon, SEC ve Binance’in avukatlarının Binance müşterilerinin çıkarlarını yeterince temsil edemediğini iddia etti. 

Eeon, mahkeme başvurusunda şu iddialarda bulundu:

Mahkeme 17 Haziran 2023 tarihli Kararında bizi ‘Müşteriler’ olarak tanımladığı için bu davada yer alan uygun taraflar bizleriz. Bizler sıradan müşteriler değiliz. Aksine, Binance ve iştirakleri tarafından tutulan kripto paraların paydaşları, yatırımcıları ve sahipleriyiz. Çıkarlarımızın yeterince dikkate alınmadığına inanıyoruz.

Eeon, kripto paraların ağırlıklı olarak ticari amaçlardan ziyade kişisel ve ev kullanımı için kullanıldığından, menkul kıymet değil emtia olarak kabul edilmesi gerektiğini iddia ediyor. Buna ek olarak Eeon, bu gelişmekte olan emtia kategorisi için özel düzenlemelerin bulunmadığını ve bunun da SEC’in kripto paralar üzerindeki yargı yetkisini sınırladığına dikkat çekti.

Eeon, Binance’in uygun bir bildirimde bulunmadan erişimi ve para çekme işlemlerini engelleyerek müşterilerin kripto varlıklarını kontrol ettiğini iddia ediyor. SEC’in eylemlerinin yatırımcıların çıkarlarını korumak yerine durumu daha da kötüleştirdiğini savunuyor ve SEC’i müşterileri haksız yere kara para aklamakla suçlamakla suçluyorlar. Eeon, müşterilerin Binance platformlarındaki dondurulmuş varlıklarına erişimlerini sağlamak için bir mahkeme emri talep ediyor.

Cointelegraph

Buna ek olarak Eeon, yurtdışından fon transferlerinin kara para aklamadan farklı olarak yaygın ve kabul görmüş bir uygulama olduğunu savunuyor. E-ticaret platformları, serbest hizmetler, danışmanlık şirketleri, küçük ihracat şirketleri ve seyahat acenteleri gibi çeşitli kuruluşlar, kara para aklama faaliyetleriyle ilişkilendirilmeksizin rutin olarak uluslararası para transferlerine katılıyor.

İlginizi çekebilir: XRP’nin büyük savaşı sürüyor

Öte yandan Eeon, açtığı karşı davasında hem Binance’ten hem de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa komisyonu’ndan(SEC), müşteri başına alıkonulan fonların günlük değerinin yüzde 20’sine denk gelen ve günlük toplam 1.000 dolar tutarında tazminat talep ediyor. Buna ek olarak, hem Binance hem de SEC, 500 dolar SEC’e ve 500 dolar Binance ve iştiraklerine tahsis edilmek üzere cezaların ödenmesinden eşit derecede sorumlu olacağı belirtildi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!