USD32,84
EURO35,66
GBP42,48
BIST11.121,73
GR. ALTIN2.536,99
BTC67.257,52
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. USDT Mülkiyet Olarak Kabul Edilebilir! — TradingView Haberleri

USDT Mülkiyet Olarak Kabul Edilebilir! — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Singapur Yüksek Mahkemesi, çığır açan bir kararla, USDT’yi güvene dayalı olarak tutulabilen bir mülk biçimi olarak resmen tanıdı.

Singapur Yüksek Mahkemesi, Bybit Davasında USDT’yi Mülkiyet Olarak İlan Etti

Dönüm noktası niteliğindeki dava, Seyşeller merkezli borsa Bybit ve eylemleri hukuki anlaşmazlığın merkezinde yer alan eski bir yüklenici olan Ho Kai Xin ile ilgiliydi.

Bybit, Ho Kai Xin’e karşı, 4,2 milyon USDT’yi kendi kontrolü altındaki adreslere aktarmak için pozisyonunu kötüye kullanarak iş sözleşmesini ihlal ettiği iddiasıyla dava açmıştı.

İlgili İçerik: Terra Kurucusu Do Kwon’a Ait Gizli Kripto Para Cüzdanı Açığa Çıkartıldı: İşte Tüm Varlıkları

Davaya başkanlık eden Yargıç Philip Jeyaretnam, “diğer her şey gibi USDT’nin de güvene dayalı olarak tutulabileceğini” ileri sürdü. Karar, kripto varlıklarının uygulanabilir bir değere sahip olduğunu ve mahkeme kararlarına tabi olabileceğini ortaya koymaktadır.

Yargıç ayrıca, Singapur Para Otoritesi tarafından 3 Temmuz 2023 tarihinde yayınlanan ve dijital varlıkların tanımlanabileceği ve ayrılabileceği fikrini destekleyen ve onları güven statüsüne uygun hale getiren bir kamu istişare yanıtına da atıfta bulundu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: Bitcoinsistemi.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!