USD32,84
EURO35,66
GBP42,48
BIST11.121,73
GR. ALTIN2.536,99
BTC67.257,52
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. Vitalik Buterin’in Worldcoin yorumu — TradingView Haberleri

Vitalik Buterin’in Worldcoin yorumu — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, Worldcoin’in yapısındaki 4 büyük risk hakkında yorumlarda bulundu.

Vitalik Buterin, bugünkü listelemelerin ardından Worldcoin hakkında yorumlarda bulundu. Buterin, token yapısındaki 4 büyük risk hakkında konuştu.Vitalik Buterin’in Worldcoin’de gördüğü 4 büyük risk

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Worldcoin’in kullanıdığı biyometrik tabanlı kimlik doğrulama sistemine ilişkin dört ana riski özetledi. Buterin’in dikkat çektiği riskler gizlilik, erişilebilirlik, merkezileştirme ve güvenlikle ilgiliydi.

Gizlilik açısından, Worldcoin’in iris taramalı kimlik doğrulama sisteminin kimlikle ilgili bilgilerin kötüye kullanılması veya sızdırılması riski taşıdığına dikkat çekti. Sistemde sadece iris taramalarının karmaları saklanıyor olsa da, kimlikle ilgili bilgilerin ortaya çıkmasına yönelik potansiyel riskler bulunuyor.

Erişilebilirlik endişeleri, kullanıcıların Worldcoin Orb adlı fiziksel cihaza erişmeleri gerektiğinden projenin erişimini sınırlayabileceğini belirtti. Eğer yeterli sayıda Orb bulunmazsa dağıtımda şehir merkezlerine yönelik bir dengesizlik oluşabileceği uyarısında bulundu.

Merkezileşme konusunda ise, Orb donanım cihazının bütünlüğünün doğrulanamayacağı ve böylece arka kapılar olasılığı bırakabileceğine işaret etti. Aynı zamanda projenin yönetişimi ve algoritmalarının da merkezileşme kaygıları taşıdığını söyledi.

Son olarak, güvenlikle ilgili olarak telefon korsanlığı, kimlik hırsızlığı ve sahte insanlar gibi risklere değindi. Bu tür risklerin sadece Worldcoin‘in çözümüne özgü olmadığını, ancak genel olarak kimlik doğrulama sistemlerinin bu tür risklerle karşı karşıya olduğunu ifade etti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!