USD32,82
EURO35,68
GBP42,46
BIST11.089,53
GR. ALTIN2.538,94
BTC66.635,89
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. Vladimir Putin, dijital ruble yasasını onayladı! — TradingView Haberleri

Vladimir Putin, dijital ruble yasasını onayladı! — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkede dijital rublenin yürürlüğe girmesi ve kullanımına yönelik yasayı onayladı.

Devlet tarafından yayınlanan resmi bir belgeye göre, Vladimir Putin’in dijital ruble yasa tasarısını 24 Temmuz’da imzaladı. Bu onayla birlikte, dijital ruble yasasının artık resmi olarak 1 Ağustos 2023’ten itibaren yürürlüğe girmesi planlanıyor ve bir maddesi hariç tümü uygulanmaya hazır şekilde.Rusya’nın CBDC’ler üzerindeki etkisi artıyor!

Yeni mevzuat, Rus merkez bankasına resmi olarak Ağustos ayında gerçek tüketicilerle ilk CBDC pilotunu başlatma yetkisi veriyor. Daha önce hükümetin, Sberbank gibi ağır sikletler de dahil olmak üzere 13 yerel bankayla işbirliği içinde Nisan ayında denemeleri başlatması bekleniyordu.

İmzalanan yasaya göre, Rusya merkez bankası dijital ruble altyapısının ana operatörü olacak ve depolanan tüm varlıkların sorumluluğunu elinde tutacak. Dijital rublenin, nakit ve nakit olmayan ruble ile birlikte üçüncü para biçimi olarak hareket etmesi bekleniyor. Bank of Russia başkanı Elvira Nabiullina’nın 24 Temmuz’da bildirdiğine göre, Rus vatandaşları CBDC’yi kullanmaya zorlanmayacak ve dijital ruble kullanımının bireylere bırakılan gönüllü bir seçim olacağı bildirildi.Vl

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!