USD33,04
EURO35,99
GBP42,99
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.559,84
BTC59.981,02
Son Gelişmeler

XRP avukatı John E. Deaton SEC’i yatırımcıları koruma konusunda eleştirdi — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


XRP avukatı John Deaton, SEC’i yatırımcıları koruma konusunda attığı adımları eleştirdi.

SEC, her fırsatta yatırımcıları koruma konusunda atılacak adımlar konusunda açıklamalara yer veriyor. Bununla birlikte davalardaki ilk gerekçeler de bu oluyor. Bu duruma XRP avukatından eleştiri geldi.XRP avukatı John Deaton, SEC’i eleştirdi

XRP avukatı John E. Deaton, SEC tarafından kripto endüstrisine yönelik alınan önlemlerin, yatırımcıların korunmasına öncelik vermek yerine kurumsal kapitalizmi korumaya yönelik daha geniş bir fikirle yürütüldüğünü iddia ediyor. Ona göre, özellikle SEC’in Coinbase ve Ripple gibi şirketleri hedef alan eylemleri, kripto para birimlerine karşı bir saldırı olarak algılanıyor. Deaton, argümanını desteklemek için Amerika Birleşik Devletleri’nin gerçek bir kapitalist sistemden ziyade bir şirket kapitalizmi çerçevesinde faaliyet gösterdiğine dair inancını dile getiriyor ve mevcut finansal manzaranın çeşitli yönlerini vurguluyor.

Deaton’a göre, SEC’in Kısım 5 davalarına sınırlı kaynak tahsis etmesi ve kripto alanındaki dolandırıcılığı ele almak yerine borsalarda ikincil pazarı hedeflemeye odaklanması, önceliklerin yanlış yerleştirildiğini gösteriyor. Bu yaklaşımın, yeniliği engelleyebileceğini ve kripto para birimi endüstrisinin gelişimini engelleyebileceğini savunuyor.

Ek olarak, Deaton, SEC’in Ripple davasında bireysel yatırımcılara karşı olduğunu vurgulayarak, düzenleyici kurumun daha büyük finansal kurumların çıkarlarını bireysel yatırımcıların çıkarlarına göre önceliklendirebileceği algısını daha da güçlendiriyor. Ayrıca, SEC’in Coinbase gibi önde gelen kripto şirketleriyle diyaloğa girmemesini eleştirirken, SEC Başkanı Gary Gensler’ın dolandırıcılıkla suçlanan FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried ile görüşmeler yapması gibi tutarsızlıkların varlığından endişe duyuyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!