USD32,84
EURO35,66
GBP42,48
BIST11.121,73
GR. ALTIN2.536,99
BTC67.257,52
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. XRP, Bitcoin’i Geride Bırakarak Altcoinlere Öncülük Ediyor — TradingView Haberleri

XRP, Bitcoin’i Geride Bırakarak Altcoinlere Öncülük Ediyor — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Ripple – SEC davasında Yargıç Torres’ın XRP hakkındaki verdiği karar XRP için alım satım faaliyetlerini artırdı ve Bitcoin’i geride bırakmasını sağladı.

XRP, Hakim Kararından Sonra Konumunu Güçlendirdi

CoinOtag

Kripto araştırma firması Kaiko’nun yaptığı yeni bir rapora göre, Ripple’ın XRP token’ını halka açık borsalarda satmasıyla federal menkul kıymetler yasasını ihlal etmediği yönündeki geçen haftaki kararın ardından gerçekleştirilen tüm işlemlerin %21’i XRP için yapıldı.

ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı Analisa Torres’in kararı, XRP’yi kararın ardından 24 saat içinde %90’ın üzerinde bir artışla yükselterek, piyasa değeri açısından önde gelen dört kripto para birimi arasında yer alan Binance Coin’i (BNB) geride bıraktı. Yazı sırasında, XRP’nin piyasa değeri 39 milyar dolar olarak belirlendi.

Kaiko’nun bulgularına göre, XRP’nin değerindeki son artış, kripto alım satım hacmi açısından önde gelen kripto para birimi Bitcoin’i geride bırakmasına neden oldu. XRP, bu dönemde %21’lik bir alım satım hacmi payına sahipken, BTC sadece %20’lik bir alım satım hacmiyle geride kaldı.

Ripple ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki uzun süren mahkeme süreci yıllar boyunca insanların yanıldığının aksine, Kaiko şunları belirtti:

“XRP’nin ilginç olan yanı, dava ve borsalardan kaldırılmasının o dönemde fiyat veya hacim üzerinde aşırı negatif bir etkisi olmamış olmasıdır. XRP, 2021’de çoğu ABD platformundan kaldırıldıktan sonra güçlü bir yurtdışı takipçi kitlesi elde etti. Özellikle Kore borsaları, XRP için büyük hacimler gördü ve Upbit ve Bithumb, dava başladığından bu yana toplamda 476 milyar dolarlık işlem gerçekleştirdi.”

Ancak, XRP’nin son haftadaki alım satım hacminde önemli bir artış olmasına rağmen, hala 10 aylık bir yükseklikte kalmaktadır. Kaiko’ya göre:

“Bugün XRP, 15 aylık yüksekliklerde işlem görüyor, ancak hacimler yalnızca 10 aylık yüksekliklerde, bu da, bu büyük ölçekli boğa etkisiyle birlikte, küresel alım satım aktivitesinin hala sakin olduğunu gösteriyor.”

XRP yatırımcıları alternatiflere olan inançlarını yeniliyor

XRP’nin son haftadaki fiyat artışı, birçok XRP yatırımcısının yatırımlarından kar elde etmelerine neden oldu. XRP’nin Piyasa Değeri / Gerçek Değer (MVRV) metriği fiyat rallisinden önce pozitifken, karar on-chain metriğin daha da artmasını sağladı.

12 ve 13 Temmuz arasında XRP’nin MVRV değeri %300’den fazla arttı. Yazı sırasında, bu metrik %102.76 idi. Bu, XRP’nin mevcut piyasa değerinin, sahipleri tarafından son alım veya işlem fiyatının ortalama olarak 102 kat daha yüksek olduğu anlamına geliyor. Dolayısıyla, sahipler karlı bir konumda bulunuyorlar.

CoinOtag

Benzer şekilde, önde gelen borsalar Binance ve BitMEX’teki XRP fonlama oranları son haftada pozitif oldu. Bu, token sahiplerinin fiyat rallisi lehine bahisler yapmaya devam ettiğini gösteriyor.

CoinOtag

Ancak, günlük fiyat grafiğindeki önemli momentum göstergelerinin hareketlerinden çıkarılan sonuçlara göre, XRP birikimi soğumaya başlıyor olabilir. RSI, MFI ve CMF gibi göstergeler hala nötr çizgilerinin üzerinde olsa da, XRP’nin düşüş eğiliminde olduğunu ve bazı yatırımcıların kâr elde etmek için altcoin’i “boşalttığını” gösteriyor.

Kaynak: CoinOtag.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!