USD32,84
EURO35,66
GBP42,48
BIST11.121,73
GR. ALTIN2.536,99
BTC67.257,52
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. Yargıç, Alex Mashinsky’e 3 Ekim’e kadar süre verdi — TradingView Haberleri

Yargıç, Alex Mashinsky’e 3 Ekim’e kadar süre verdi — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


ABD’li yargıç, Celsius eski CEO’suna 3 Ekim’e kadar süre verdi.

ABD’li yargıç iflas eden borç verici Celsius’un eski CEO’su için 3 Ekim’e kadar süre verdi. Bununla birlikte CEO’nun 3 Ekim’e kadar yargı sürecine hazırlanması gerekiyor.ABD bölge yargıcı Celsius’un eski CEO’su hakkında kararını açıkladı

ABD Bölge Yargıcı John Koeltl, Alex Mashinsky aleyhindeki davada araştırma için 3 Ekim’e kadar süre verdi. Yargıç, keşif hacmini ve davayı karmaşık bulduğu gerekçesiyle, duruşma başlangıç ​​tarihini ertelemeye karar verdi.

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı avukatları, Celsius eski CEO’su Alex Mashinsky’nin savunma ekibine ilgili belgeleri incelemesi için keşif yapmak için fazladan zaman alacaklar. Yargıç Koeltl, federal bir ceza davasının iddianamenin sunulmasından sonraki 70 gün içinde başlamasını gerektiren Hızlı Yargılama Yasası hesaplamalarını dışında bırakarak 25 Temmuz ile 3 Ekim arasındaki zamanı belirledi.

Yargıç Koeltl, hızlı bir yargılama yerine, yargılamanın devam ettirilmesinin sanık ve halkın çıkarına olduğunu vurguladı. Bu yasaya göre savcılar, sanığın lehine olan önemli bilgileri Alex Mashinsky’nin hukuk ekibine ifşa etmek zorunda.

Mashinsky, Celsius platformunun geri dönüşlerini belirli bir zaman çizelgesi olmadan duraklatacağını açıkladıktan sonra Temmuz 2022’de Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu ve Eylül 2022’de CEO’luktan istifa etti.

ABD makamları, Alex Mashinsky’yi menkul kıymetler dolandırıcılığı, emtia dolandırıcılığı ve müşterileri yanıltma suçlamalarıyla 13 Temmuz’da tel dolandırıcılığı nedeniyle tutukladı. Eski Celsius CEO’su tüm suçlamaları reddetti ve 40 milyon dolarlık bir kefaletle serbest bırakıldı.

Şu anda Alex Mashinsky’nin ceza davası için henüz bir duruşma tarihi belirlenmedi. Ayrıca, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu tarafından Mashinsky’ye karşı açılan bir şikayetle birlikte Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu da kendi hukuk davasını açtı. Federal Ticaret Komisyonu da Celsius’a Temmuz ayında 4,7 milyar dolar para cezası verdiğini duyurdu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!